23 Ocak 2009 Cuma

En Değerli Mim

Bir baba bizden yardım istemiş. Takdirli bir karne getiren kızı Miroş'a ne alabilirim diye sormuş. Aslında aklımda bir fikir yok. Hediye seçme özürüm de olmasına rağmen, başladım bir kere. Belki siz de yardımcı olmak istersiniz.

Sevgili Ahmet abi, biricik kızına hem babalık hem de annelik yapıyor. Üstelik çok güzel şeyler yazıyor. Her satır, her kelime hatta her virgül anlam yüklü..

Çocukluğunuza dönün demiş. Başarılı bir öğrenci olmama rağmen, biz de pek böyle gelenek yok :) Hediyeler alırlar ama tabi, bunun sebebi başarım olmadı sanırım. Sanki bu benim 'görevim'miş gibi yapıldı sanırım :) Ya da alışıldı..

Neyse, dünyalar tatlısı Miroş'un en büyük hediyesi babası zaten. Şimdiki çocuklar ne ister bilinmez. Ben hep Barbie isterdim :) Barbie koleksiyonum şimdi kutularda bir yerlerde. Ne zaman ne için alındıklarını bile hatırlamıyorum. Diyeceğim o ki, 10 yıl da geçse, 20 yıl da geçse Miroş'un bu hediyenin anlam ve önemini unutmaması en güzelidir.

Nedir peki derseniz.. Saat olabilir. Çok klasik belki ama üstüne "en özel zamanımsın, her zamanım senin" gibi anlamlar yüklenirse gayet özel olur.

Gerçi Ahmet abi, Miroş'a ne alırsa alsın deliler gibi sevineceğinden eminim. Şöyle ki, babam bana süpriz olarak çikolata getirse bile ayaklarım yerden kesiliyor sevinçten..

17 yorum:

L@L dedi ki...

Bilun'cum bende hemen bir öneride bulunayım :)

Mutlu haftasonları canım :)

Bilun ŞEN dedi ki...

Teşekkürler Lal'cim. Sana da mutlu haftasonları :)

AskinAy dedi ki...

Saat fikri nekadarda güzel özellikle üzerine yazilacaklar süper olur bencede,sevgiler canim..

Bilun ŞEN dedi ki...

Çok teşekkürler AskinAy'cım :)

Kara Kalem dedi ki...

Bilun inan beni çok duygulandırdın kardeşim. Çok güzel kelimeler yazmışsın. Bu yazdıkların bile biz baba kız için büyük bir hediye. Gözlerinden öpüyorum. Sevgilerimle.

Ahmet

Bilun ŞEN dedi ki...

Ahmet abicim ben teşekkür ederim asıl bu güzel sözler için. Keşke çok daha fazlası gelse elimden. Mail adresimden bana ulaşabilirsen sevinirim.

Sevgilerimle..

PERİLİ KÖŞK dedi ki...

ben de bir kaç öneri yazdım :)

MoonSun dedi ki...

Bisiklet :)) desem cok mu siradan olur :)) Cocuklar benim zamanimda karne hediyesi olarak hep bisiklet isterdiii :))

Bilun ŞEN dedi ki...

* Teşekkürler Peri'cim :)

** Niye sıradan olsun Moonish'cim, ne güzel. Çok teşekkürler :)

Merve dedi ki...

merhaba..biluncum sen ilkokulu Ataköy İlkokulunda mı okumuştun? ya da Terakki de?
Ben bu ismi hatırlıyorum ama nereden olduğunu hatırlayamadım

Bilun ŞEN dedi ki...

Merhaba sevgili Merve, bahsettiğin iki okulda da okumadım. İlk ve orta okulu Bahariye'de, liseyi de Hayrullah Kefoğlu'nda okudum.
Çok çok sevgilerimle.. :)

Noni dedi ki...

Benim de Moonish gibi aklıma ilk bisiklet geldi.
Bir de ilkokulu bitirince annemle babam çok güzel altın bir künye almışlardı (o zamanlar künye modası vardı) ama 2. gün yolda yürürken düşürmüş çok üzülmüştüm, hala daha unutamam :(

Bilun ŞEN dedi ki...

Noni'cim kıyamam sana :(

zilsizzarife'nin yeri dedi ki...

Biluncum,saat fikri dediğin gibi anlamlı bir notla ne güzel olur.Bisiklette süper ama tehlikeli diye korkarım ben.Kocaman öpücük

Bilun ŞEN dedi ki...

Şirin Zarife'm, öptüm ben de ;)

suzy dedi ki...

Mim deyince al bir de benden 4x4 mimi. Bloğumdan sorulara ulaşabilirsin.

Bilun ŞEN dedi ki...

Çok teşekkürler Suzy, sevgilerimle..