20 Aralık 2011 Salı

Sorumlu Blog: Van'ın Yeni Yılı #yeniyildavan


Sorumlu Blog olarak, Van'ın yeni yılını onların en ihtiyacı olan paketlerle kutlamayı ön görüp, bu yüzden ilgili firmalara ulaşmak adına yeni bir adım atıyoruz.

Şöyle ki,

Yeni bir yıla girerken hepimiz yeni heyecanlar yaşıyor, yeni kıyafetler seçiyor, yakınlarımıza hediyeler düşünüyoruz. Van ise, yalnızca 'yeniden' doğmayı bekliyor.
Uzun araştırmalar ve Sorumlu Blog üyelerinden Deniz ile Berkant'ın 'yerinde' incelemelerinin ardından Van için en önemli ihtiyaçlar şöyle sıralanmıştır;

1)Kreş
2)Egitim Merkezi
3)Psikolojik Merkez
4) Etüt Merkezi
Bu 4 merkezin kurulumu icin gereken tüm ihtiyaci bir "paket" olarak isimlendirdik. Özellikle okul ve ofis malzemeleri ihtiyacindaki bu projede Oylum Yüksel tarafından katkısı sağlanan Office1 Superstore tedarikçimiz olmuştur fakat herhangi bir sponsorluk konumunda degildir.
 • VAN SOSYAL HİZMETLER İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ Erciş’te kurulacak kreş, psikolojik merkez, eğitim merkezi ve etüd merkezi için Sorumlu Blog takipçilerinin destek ve yardımlarını bekliyor.
 • Bu merkezler için gerekli olan ihtiyaçlar bizzat  Erciş Sosyal Hizmetler ilçe Müdürü Şafak Aydın tarafından Sorumlu Blog’a iletildi.
 • 2 adet 10.000 kişilik konteynır kentte kurulacak olan bu merkezlerin ihtiyaçları Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından belirlendi.
 • Buna göre  4 acil ihtiyaç paketi var, ilk etapta hedefimiz bu paketlerden 10’ar adet sağlanması.

Birazdan bahsedeceğim paketlerle ilgili olarak,
 • Paketlerin  fiyatlandırması Office1Superstore tarafından teslimat dahil, karsız fiyatlarla oluşturulmuştur.
 • Paket içerikleri ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler sorumlublog@gmail.com ’a mail atabilirler.

Henüz ne yaşadıklarını bilmeyen, bu travma ile yaşamak zorunda kalan minikler, çadır önlerinde oynuyor..


Onlara en büyük destek psikolojik açıdan olacaktır..

 PEKİ BU YARDIMA NASIL KATILABİLİRSİNİZ?
*   Paketlerden bir veya birkaçını sağlayabilecek olan firmalara bu postu sosyal medya ya da şahsi kanallarınızı kullanarak ileterek, Sorumlu Blog’un firmalara ulaşmasına yardımcı olarak.
*    Bir kişi olarak belki elinizden bir şey gelmiyor ama bir araya gelip bir paketi de siz sağlayabilirsiniz. Çalıştığınız şirkette, oturduğunuz apartmanda belki büyük ailenizin tüm fertleriyle bir araya gelip paket bedelini  toplayararak siz de bir paketin sahibi olabilir, Van’da bir kreş ya da eğitim merkezini kurabilirsiniz.

ÖNEMLİ
 • Bu yardım kapsamında her hangi bir fon ya da hesapta para birikmesi söz konusu değildir, 4 paket seçeneğinden seçilen paketin bedelini sağladığınızda o paket Office1 Superstore’dan direkt hazırlanıp Van’a yola çıkacaktır, o sebeple paket bedellerinden az miktarlar için Sorumlu Blog’a başvurulmaması rica olunur.
 • Ağırlıklı olarak okul ve ofis malzemelerinden oluşan paketlerin içerikleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler (ürün sayısı, ürün çeşitleri, adet fiyatlar vb.) sorumlublog@gmail.com adresine yazarlarsa,  Office1 Superstore tarafından bilgilendirileceklerdir.
 •  Sorumlu Blog bir dernek ya da vakıf olmadığından hiç bir şekilde para toplanmasında  ya da paranın transferinde aracı olmayacaktır. Sorumlu Blog paket içeriklerine müdahale etmemiştir, içerikler Van Erciş Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü tarafından belirlenmiştir. Sorumlu Blog yalnızca ihtiyaç duyulan paketleri takipçilerinin de yardımıyla tedarik edebilecek kişilere iletmek ve yardım yapmalarını sağlamak amacındadır.
 • Paket bedelini toplayıp 4 paketten biri ya da bir kaçını bağışlamaya talip kişi/grup ya da firmalar, bağışlamak istedikleri paketi  sorumlublog@gmail.com adresine iletmeleri halinde paket içerik ve ödeme bilgileri için Office1 Superstore ile bağlantıları sağlanacaktır.
 • Her paketin kimler tarafından bağışlandığı paketler satın alındıkça bu sayfada açıklanacaktır. Bu sebeple bağışta bulunmak isteyen kişi, kurum ve grupların bir isim ya da rumuz bildirmeleri bizi mutlu eder.  (Örneğin Azra Apt. / Azra Ailesi /  Azra Holding / Azra Okulu gibi)
 • Bağış yaparken yardımlarımızın doğru yere ulaşıp ulaşmadığı her zaman en büyük endişemiz olmuştur.  Bunu göz önünde bulundurarak, Sorumlu Blog satın alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığınız paketleri ulaştığı ve kurulduğu yerde fotoğraflatarak, yayınlayacaktır. Bir paket demek binlerce kişi demek..
Haydi şimdi Van için, ilgili kişilere ulaşma zamanı. Hadi siz de bizle elele tutuşup, bu kampanyayı yaymamıza destek olun. #yeniyildavan kreşlere, sınıflara, psikolojik ve sosyal merkezlere sahip olsun!
Fotoğraflar: Abdurrahman Antakyalı (AA)
ve
Havva Sokullu
 

Hiç yorum yok: