28 Ağustos 2013 Çarşamba

Kardeşim Giysin

 Çocuklar için yapılan her proje, her sosyal sorumluluk beni başka dünyalara götürüyor. Hala iyi bir dünyada olduğumuzu gösteriyor bence. Yıllar önce duymuştum; Hintli bir şair söylemiş, dünyaya gelen her bebek, Tanrı'nın insanlıktan umudunu kesmediğini gösterirmiş. Belki buna dayanarak, belki içgüdüsel, her yeni doğan bebek yaşama ışığı katar bana. Uzaklarda, başka diyarlarda veya yanıbaşımda olmasına gerek yok, o melek dünyaya gözlerini açtığı an ben de iyiliklere, umuda açarım gözümü..

Biraz daha sabırlı olabilirsek, bir sosyal sorumluluk projesi hayata geçireceğim ama öncesinde Soran Anne Çiğdem'in harika projesinden bahsetmek istiyorum.

Kardeşim Giysin, evde bulunan çocuklarımızın, bebeklerimizin artık onlara küçük gelen kıyafetlerini, başka minik yüreklerde görmek üzere onlara yollamak, onların gözlerinde sevinç ışığına neden olmak. 
Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. 
Desteklerimizi esirgemeyelim; bir çocuk güler, bir dünya değişir..

6 yorum:

ufuk dedi ki...

Billun'cuğum, uzun zamandır (2 yıldan fazla) bloğumla ilgilenemedim. Ve sizleri de izleyemedim. Ne kadar güzel bir şey düşünmüşsünüz. Ne güzel bir şey başlatmışsınız. Çok sevindim bu düşünceliliğini uygulamaya geçirmene. Elimden ne gelirse yapmaya varım. Küçük çocuğum yok ama arkadaşlarıma duyuracağım. Umarım güzel dönütler alırız. Çok teşekkürler arkadaşım. :)

darkolivee dedi ki...

aaa harika
Slogan da çok anlamlı, keşke herkes bunun bilincinde olsa

Tuğçe'sel Şeyler dedi ki...

Harika! Bende bebek kıyafeti yok ama kullanmadığım giysilerimi böyle bir yardımlaşma ile ihtiyacı olanlara ulaştırmak istiyorum

nehircce dedi ki...

Canım harika,hemen bakıyorum detaylara sana da teşekkür ederim duyurduğun için.sevgiler.

kızılay bilgisayar servisi dedi ki...

çok anlamlı çok güzel ve inanın ben okuyunca duygulandım. harika. bende elimden geleni yapacağım.

KoKoŞ KeLeBeK dedi ki...

canımsın cok tesekkurleer