30 Eylül 2013 Pazartesi

Avon'la Kış Makyajı


Kışın makyaj yapmayı hiç sevmiyorum :( Hoş normalde de pek sevmiyorum, çünkü layıkıyla makyaj yapmayı bilmiyorum. E haliyle bu da makyajdan beni uzaklaştırıp, bir göz altı kapatıcı, aydınlatıcı ve allıktan ibaret olan bir makyaj serüveniyle idare ettiriyor. Ne doğru düzgün eyeliner çekmeyi bilirim, ne de gözüme çektiğim kalemler olduğu gibi kalır. Hele kışın! Aman allahım! O soğuktan akan gözler, ellerimi göz çevreme götürmeme neden olur ve hooop akmış gözler, silinmiş kapatıcılarla başbaşa kalırım.

Hele ruj! Sürdüğüm an yemeğe başladığımdan, yıllar önce bıraktım ruj sürmeyi. Gerçi havalar soğuyunca o kuruyan dudakları bir şekilde yumuşatmak gerekecek. E bu durumda Avon'un yeni serisinde yer alan rujların içeriğindeki omega yağı, kutup böğürtleni ve E vitamini ile bu yumuşaklığı yakalamak çok kolay olacak gibi görünüyor. Bu arada Avon, daha belirgin dudaklar için 6 farklı tonda dudak kalemi seçeneği sunuyor! Dudak kalemlerinin formülünde bulunan E Vitamini ve saf renk pigmentleriyse, gerçek renk etkisi veriyor. Belirgin dudak sevenler için ideal!

Bak, parlatıcıları seviyorum! Dudak parlatıcıları olmadan olmaz. Avon dudaklarda ışıltıyı ve ıslak görünümü sevenler için: parlak, ışıltılı ve çok ışıltılı olmak üzere, 16 farklı renk seçeneğiyle aklımızı başımızdan almaya hazır. 

Hiçbir zaman düzgünce sürmeyi beceremediğim farlar için de Avon yeni serisiyle imdadıma yetişiyor. Zahmetsizce mükemmel göz makyajı yapmak isteyen kadınlara 4’lü göz farlarını sunuyor. Farlardaki renklerin üzerinde uygulama sırasını göstermek için rakamlar var. Böylelikle, 1-2-3-4 adımları ile kolayca gölge yapabilmemizi sağlayacak!

Her şeyi geçtim de içimdeki minik kız beni hayli kokoş yaptı. Bu yüzden makyaja daha sıcak bakmaya başladım. İnanmayacaksınız ama gelinliğimde bile asla dantel, taş vs istemeyen ben, lohusa geceliği/pijaması arayışında en dantellisi, en taşlısı olsun diye bakınıyorum. Allahım, içimde bir kokoş yetişiyor kanımca :)


3 yorum:

burcu kolat dedi ki...

Bilun'umm! Nasıl güzel bir kokoş gelecek sabırsızlığımız her geçen gün artıyor! :) <3

Normalde ruj sürmeyi ben de pek sevmem, aslında sevmemekten öte hep unuturum. Ama şu son günlerde 'rujsuz çıkmam' şeklinde gezdiğimden, özellikle güzel bir bordo aradığımdan önerilerin üzerine Avon'a da göz atacağım :)

Sevgiler çok çok :)

Bilun Şen dedi ki...

Burcu teyzesi kavuşmamız lazım acilen :) Öperiz kocaman <3

gulsinem dedi ki...

selam blogun harikaa ! bayıldımmm..
şapkalara diyecek söz bulamıyorum:)
ben de beklerim.
görşmek üzere