21 Şubat 2014 Cuma

Bir Güzel Ay


1. ay yazısı biraz gecikmeli olarak geliyor. Pera hayatımıza öyle hızlı girdi ki, gece gündüz kavramı yerle bir oldu.
Pera gelince başladım sanki nefes almaya, yüzüne bakınca huzuru bulmaya..
Meğer ne garip bir sevgiymiş, ne tehlikeli bir aşkmış insanın evladına duyduğu. Herkesi karşısına alırmış insan. Tek bir gözyaşı için ne acılar çekermiş. Tek bir bakışına, tebessümüne içi titrermiş. 
O huzurlu olsun diye elinden geleni yapar, karnı doysun diye süt yapıcı ne varsa, 'nefret etse bile' bayıla bayıla yermiş. 
1 ayı hem gece hem gündüz 2 ay gibi yaşasa da, uykusuzluk canını sıksa da beş dakika bile ayrı kalamazmış mis kokulusundan.
Gak guk sesleri en sevdiği ses oluverir, bir küçük pırt ile havalara uçarmış.

1. ayını kuzeninin dünyaya gelişiyle kutlayan Pera Nil, kucağa alışmanın yanı sıra bir de sürekli kendisiyle konuşulsun istiyor. Tanımadığı sesleri yabancılıyor ve banyo yapmayı çok seviyor.
Formunu sürekli yaptığı kol ve bacak hareketleriyle koruyor :) Spor onun için yaşam biçimi :)
Haa bir de uykuyu hiç sevmiyor :))6 yorum:

Meltem Özer dedi ki...

Yerim ben onu. Maşallah ya... Ben de yeni hamileyim. Gördükçe hevesleniyorum ;) Allah sizi birbirinize bağışlasın. Sağlıkla huzurla büyüt inşallah.

Meltem Özer dedi ki...

Yerim ben onu. Maşallah ya... Ben de yeni hamileyim. Gördükçe hevesleniyorum. Allah sizi birbirinize bağışlasın. Sağlıkla huzurla büyüt inşallah.

Adsız dedi ki...

masallah cok tatli. Allah basta size ve tum sevdiklerine bagislasin PeraNil i. Fotolar ise ayri bir guzel.emegine saglik.. eliphchelik

Sema (Renkli Tasarımlar) dedi ki...

Nice güzel ayları, yaşları olsun Biluncuğum! :) "Annelik ne tehlikeli bir aşkmış" tanımına şapka çıkarıyorum.
Bu arada Pera çok cin cin bakıyor, uykuyu seven bir bebek desen zaten inanmazdım! :) Oğlum 7 aylıkken günde ortalama 7-8 saat uyuyordu ve ben veryansın ederek doktora atmıştım kendimi. Adam çok sakin bir şekilde, "sorun yok, ona yetiyor. mesele size yetmemesi" demişti. :) Sanırım Pera da seni uykusuzluğa epeyce alıştıracak. :)
Çok öpüyorum onu mis kokulu gıdısından!

the bircan dedi ki...

maşşallah sıze maşallah *-*
banada beklerım sevgıler*-*

designbyD dedi ki...

Al bizdende okadar canım.hem duygularıma tercüman olmuş hem de bade nin yaptıklarını anlatmışsın sanki;))